Testování IE11 v Edge

Od verze Microsoft Edge 78, tedy v novém Edge postaveném na jádře Chromium, můžete konkrétní stránky spustit v režimu Internet Exploreru 11 (IE Mode), takže se stránka bude renderovat pomocí Trident jádra.

Tento režim vám umožní používat stránku stejně, jako byste ji používali v IE11, aniž byste museli přepínat do jiného prohlížeče.

Stránka bude používat CSS a JS tak, jak by to dělalo IE11 a také bude moci používat ActiveX a další prvky starých Enternet Explorerů a zároveň (v omezené míře) používat nová rozšíření.

Na druhou stranu IE mode lze zapnout pro konkrétní domény, které pak nepůjdou zobrazit v Chromium jádře, takže nemůžete své stránka současně testovat v IE11 a novém Edge.

Nový Edge sice obsahuje staré Trident jádro, ale již neobsahuje debugger F12, takže stránku sice zobrazíte, ale nebudete v ní moci zobrazit DOM ani CSS, ladit skripty a prohlížet konzoly.

Pokud tedy potřebujete stále vyvíjet a ladit webové stránky pro Internet Explorer, budete muset stále používat samostatný IE11.

Pokud ale máte naopak starý web, který je odladěný pouze pro Internet Explorer, není již potřeba nutit vaše uživatele používat IE11 a stačí nastavit v Edge domény, které mají používat IE mode.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..