Debugování Opera Mobile na Androidu

Opera Mobile pro Android (neplést s Opera Mini nebo Opera Classic) využívá pro debugování stejný princip jako Chrome – nejprve si tedy budete muset zprovoznit debugování Chrome na Android.

Pak spusťte na Androidu aplikaci Opera (testováno s verzí 19) a zadejte url opera://debug/ a zaškrtněte Enable.

Spusťte Chrome na dektopu, otevřete menu (ikona vpravo nahoře) a v podmenu Tools (Nástroje) zvolte Inspect Devices (Zkontrolovat zařízení). Zaškrtněte Discover USB devices a klikněte na Port Forwarding. Do posledního (prázdného) políčka zadejte port 9222 a adresu localhost:9222. Dole zaškrtněte Enable port forwarding and klikněte na Done.

Teď budete muset spustit příkazový řádek a zadat příkaz:

adb forward tcp:9222
       localabstract:opera_devtools_remote

Tím přesměrujete výstup z mobilní Opery na stránku http://devtools.opera.com, která bude následně provádět debugování.

Pokud máte připojeno více zařízení, máte spuštěno několik emulátorů nebo máte nainstalován přehrávač BlueStacks, budete muset ještě přidat jméno konkrétního zařízení:

adb -s 123456789 forward tcp:9222
       localabstract:opera_devtools_remote
adb -s emulator-5554 forward tcp:9222
       localabstract:opera_devtools_remote

(Pro fyzické zařízení použijte první příkaz a místo 123456789 zadejte ID připojeného zařízení – zjistíte příkazem „adb devices„. U emulátoru použijte druhý příkaz a místo 5554 jeho skutečné číslo – je uvedeno v titulku okna.)

Nyní můžete přejít na adresu http://localhost:9222, v mobilní Opeře přepněte na záložku, kterou chcete debugovat a vyberte ji na desktopu. Otevře se debugger podobný tomu v Chrome.

V debuggeru můžete provádět vše, jen si dejte pozor na to, že v okamžiku, kdy pozastavíte Javascript a budete ho krokovat, příkazy bude provádět váš desktopový Chrome a ne mobilní Opera, takže jednotlivé příkazy mohou mít odlišný výsledek oproti spuštění bez debuggeru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..