Emulace IE9 na Windows Phone 7

Pro testování webů na mobilním Internet Explorer 9, který je dostupný hlavně na telefonech Nokia Lumia s Windows Phone 7, budete potřebovat počítač s Windows Vista SP2 nebo novější (Windows 7 nebo Windows 8 jsou doporučené) a také Microsoft (Live) účet.

UPDATE: pro testování IE10 na Windows Phone 8 potřebujete Windows 8 Pro; následně si z níže uvedené stránky stáhněte Windows Phone Emulator 8.1.

Instalace Visual C++

Nejprve budete muset nainstalovat Visual Studio C++ 2010 Express (nebojte se názvu C++; vlastně ani nepotřebujete vědět, co to znamená :), které je zdarma ke stažení na webu VisualStudio.com; po nainstalování ještě stáhněte a nainstalujte Service Pack. Visual C++ nemusíte ani spouštět, Windows Phone studio se nainstaluje jako nový produkt, jen potřebuje mít předinstalované soubory z Visual C++ SP1.

Instalace Windows Phone SDK

Následně podle stránky na instalaci Windows Phone SDK stáhněte SDK balíček pro požadovanou verzi WP (IE9 je v balíčku SDK 7.1). Instalátor spusťte (nejprve ale ukončete Visual Studio) a nechte ho stáhnout a nainstalovat celé SDK.

Nyní spusťte Microsoft Visual Studio 2010 Express for Windows Phone (a nespleťte si ho s Microsoft Visual C++ 2010 Express nainstalovaným v prvním kroku) a z menu zvolte File, New project… a vyberte Windows Phone Application (je jedno jestli pod Visual Basic nebo C#). V aplikaci nic nemusíte nastavovat a rovnou můžete z menu Debug zvolit Start Debugging (nebo stisknout F5). Zobrazí se okno virtuálního telefonu a po pár minutách naběhne i OS a vaše prázdná aplikace.

V nabídce start najděte Windows Phone Emulator a spusťte ho. Po chvíli naběhne emulátor.

Pro ruční vytvoření zástupce použijte příkaz:

"C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows Phone\v7.1\Tools\XDE Launcher\XdeLauncher.exe" "Windows Phone 7" "Windows Phone Emulator"

//64-bit Windows:
"C:\Program Files (x86)\Microsoft SDKs\Windows Phone\v7.1\Tools\XDE Launcher\XdeLauncher.exe" "Windows Phone 7" "Windows Phone Emulator"

Pro přístup do Internet Explorer stačí kliknout na tlačítko Windows a zvolit Internet Explorer z menu.

Emulátor má podobný design jako Windows Gadgets ve Windows Vista a 7, takže pro jeho zavření a další nastavení musíte najet do pravého horního rohu okna a pak se zobrazí plovoucí menu s tlačítky. V něm můžete mimo jiné otáčet displej, měnit zoom (lepší je přepnout na 100% pokud máte HD monitor, nebo Fit screen na menším) a nebo dělat screenshoty (skrývá se pod Screenshots pod tlačítkem „>>“).

Registrace

Pokud vás po spuštění studio požádá o zadání registračního čísla (příp. ručně můžete zvolit Help a Register product), klikněte na tlačítko Obtain a registration key online, přihlášte se do svého Live účtu a vyplňte pár otázek. Následně se vám zobrazí klíč (zdarma), který zkopírujte do registračního okna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..